Trwałe płoty z drewna

by evelinjacobson

Trwałe płoty drewniane

Nieadekwatnie konserwowane płoty drewniane prędko się zużywają i mogą bezpowrotnie stracić swój dotychczasowy czar oraz właściwości. Decydując się na używanie drewna na płot należałoby poznać rodzaje konserwacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące płot z drzewa należy zacząć od należytego i dokładnego przygotowania materiału na płot, bo od tego zależy rezultat końcowy naszych robót. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji i dekoracji ogrodzeń z drewna niezbędne jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Podczas gdy asekurujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, wypada nanosić następne amalgamaty, jakie konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego płotu, winniśmy użyć achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie wytworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu zabezpieczy płot przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy poświęcić im sporo uwagi oraz troski.

Całkowicie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z pcv. Ten typ płotów jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają również biokorozji tym samym dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Advertisements